Bodystyling POWER

Při mém tréninku jsme si všichni rovni.

Bodystyling

Dnes zná pojem Bodystyling skoro každý a skoro každý asi i ví, co si pod tímto pojmem představit. Ano, jedná se o lekci, která je cílena na formování a zpevňování celého těla, často s důrazem na problémové partie – stehna, hýždě a břišní svalstvo. Snoubí v sobě klasický aerobik, díky čemuž dochází k nastartování spalování, a posilovací i protahovací cviky. Přívlastek „Power“ vyjadřuje sílu a energii.

Každá lekce si do určitě míry nese rukopis trenéra, který jí vede. Můj Bodystyling je svižný. Dbám ale na to, aby byla každá lekce vhodná pro co nejširší cílovou skupinu. Fyzicky náročné prvky nabízím i v lehčím provedení. Nejdůležitějším vodítkem pro mě je, aby lidé udrželi správnou techniku a vydali  ze sebe maximum. Vždy volím jednoduchou choreografii (nic zbytečně složitého) a snažím se zapojovat i nové a netradiční cviky převzaté z příbuzných disciplín (pilates, joga atd.). Občas používám pomůcky, například posilovací gumičky, malé zátěže a podobně. Při pravidelné návštěvě těchto lekcí se bude vaše tělo zpevňovat, zvětšíte si rozsah pohybu, celkově naberete lepší kondici a zbavíte se přebytečného tuku. V praxi mé lekce navštěvují 17leté dívky i zralé ženy (50+).

 

Skladba lekce:

Začínáme „Warm-UPem“, tedy krátkým dynamickým zahřátím svalů a kloubů. Následuje hlavní část, která obsahuje naprosto jednoduchou choreografii, jejímž cílem je uvedení organismu do aerobního pásma (nastartovat spalování). Poté přecházíme na tzv. „Cool Down“ tj. vydýchání a zklidnění před posilováním. Při posilování se vždy snažím zatížit všechny problémové partie, které jsou mírně unavené již z hlavní části. Závěr šedesátiminutové lekce věnuji důkladnému protažení a relaxaci celého těla.