Metafit

Cvičení, které pokračuje v práci.

METAFIT MT / 30 nim. zátěže -> protažení -> odchod domů, kde spaluješ tuky dalších 24 hodin.

Chceš dojít k opravdové proměně (zhubnout, nabrat svaly, získat fyzičku)?

Metafit MT je živý skupinový „Hight Intensity Interval Training“ (= HIIT), tj. vysoce intenzivní intervalový trénink vhodný pro muže i ženy. Jde o efektivní a jednoduchý tréninkový nástroj s velkými výsledky. Cvičí se jen s vlastní vahou, bez pomůcek.

Základem spálení přebytečných tuků je docílení změny v chodu klidového metabolismu, zatěžování velké svalové skupiny, práce s krátkými intervaly, s neúplnými pauzami a s vysokou intenzitou

Je jedno, kolik vám je let, kolik vážíte, zda jste úplní začátečníci nebo fitness trenéři, toto cvičení je vhodné pro všechny lidi, kteří se sebou chtějí něco dělat. Je to dřina, ale bez ní by člověk jen těžko mohl věřit, že se s jeho tělem opravdu začne něco dít. Každý máme svůj vlastní cíl. Někdo chce zhubnout, někdo nabrat svalovou hmotu, jiný jen zlepšit fyzičku nebo si vyčistit hlavu. Přesto se všichni můžeme potkat na jedné lekci

Každý cvik je možno provádět v základní či obtížnější variantě, s větším či menším počtem opakování a s přizpůsobením individuálním možnostem jednotlivce. Úkolem každého je „sáhnout si až na dno“… pak je efektivita nejvyšší a progres velice rychlý. Pokud se nejede na maximum, není vidět maximální výsledek. Při maximálním výkonu naopak v krátkém časovém horizontu (několik týdnů) zaznamenáte neskutečné zlepšení. Cvičí-li se poctivě a pravidelně (alespoň 2x týdně), zbavíte se tuků nenávratně.

!! Už žádné výmluvy na to, že nemáš čas trávit hodiny v posilovně!! 30 minut? Ty má každý!!

Popis tréninku: 

Celý trénink (rozcvička + hlavní část) trvá maximálně 30 minut (ani o minutu déle)!

V úvodní rozcvičce si dynamicky protáhneme a zahřejeme svaly i klouby a připravíme se na lekci (tzn. projdeme si všechny cviky a jejich správnou techniku). Hlavní část trvá v průměru okolo 20 minut a úkolem každého je držet čistou techniku, provádět cviky v maximálním možném rozsahu a cvičit až do úplného vyčerpání. Následuje krátké protažení a do hodinky jste zpět doma v obýváku.

Princip Metafit tréninku: 

Metafit vychází z faktu, že 65 % až 75 % kalorií spálí tělo v klidu, proto je hlavním cílem zvýšit „obrátky“ klidového bazálního metabolismu (RMR) organismu. Metafit trénink pracuje tedy s jediným cílem, a to je vyčerpat svaly a zvýší tepovou frekvenci tak, že tělo bude spalovat klidně dalších 24 hodin po tréninku.

Velké svaly se musí zcela vyčerpat a srdeční frekvence maximálně zvýšit během krátkého času. Tělo instinktivně začne svůj „boj o přežití“. Takto vyčerpané svaly započnou proces regenerace, pro níž potřebují hodně energie, kterou berou z tuků.

 

S čím se vaše tělo musí po HIIT (vysoko intenzivním intervalovém tréninku) tréninku vyrovnat:

 • S regulací tělesné teploty
 • S vrácením kardiovaskulárního a dechového aparátu k odpočinku
 • S doplněním glykogenu do svalů
 • Se spuštěním syntézy bílkovin a využitím hormonů, aby se tělo vrátilo do anabolického stavu
 • S vrácením těla do homeostázy (rovnováhy/ stability)

 

Co všechno získáte:

 • Spuštění spalování tuků a značné zrychlení metabolismu
 • Efektivní zvýšení kondice (účinnější než při vytrvalostním cvičení)
 • Posílení srdce
 • Nabírání svalové hmoty
 • Maximální efekt s minimální ztrátou času (zátěž jen 30 min.)
 • Pocit nabití energie

 

Kdo stojí za zrodem Metafitu?

 

  

 Justin Corcoran   Nick Darling

HIIT Metafit MT pochází z Anglie. Autorem této metody je Justin Corcoran, sportovec, majitel tělocvičny, který více než 20 let pracuje jako trenér špičkových sportovních profesionálů, elitních vojáků a velkého počtu osobních klientů.

Neodmyslitelným parťákem pro Justina je Nick Darling. Nick byl anglickým národním gymnastou, soutěžil a pracoval se světovými trenéry a sportovci. Zaměřuje se na techniku a detail provedení cviků, čímž udržuje funkčnost a efektivitu tréninků. Má vlastní poradenskou činnost a širokou základnu klientů.